Karaiby

karaiby_miastaKaraiby to raj dla żeglarzy – kiedy w Polsce panuje zima, Karaiby oferują nam temperatury 28-30 stopni, stałe wiatry 4-6 B, bogatą ofertę czarteru jachtów i katamaranów. Lazurowe zatoki, długie piaszczyste plaże, wyjątkową gościność lokalnych mieszkańców dla wynajmujących jachtów czynią z Karaibów idealnym miejscem na rejs. Mamy bogatą ofertę charteru jachtów z Martyniki i Gwadelupy, na wyspach tych stacjonują również katamarany takie jak Lavezzi 40, Lagoon 440 czy Nautitech 47. O czarterze jachtów na Karaibach przeczytacie więcej w działach Czarter Karaiby. Oferujemy bogaty wybór ofert specjalnych wynajmu jachtów w kategorii czartery jachtów Karaiby.
Kochamy Karaiby, kiedy o nich marzymy i kiedy je wspominamy. Cóż, rejs po Karaibach, to w końcu wyprawa życia, to jeden z najbardziej prestiżowych kierunków, gdzie można spędzić wakacje na świecie! I paradoksalnie – najpiękniejsza forma spędzania wakacji – czyli rejs na jachcie, okazuje się ofertą dużo korzystniejszą cenowo niż tygodniowy pobyt tam w hotelu. Nie wierzycie? Sprawdźcie ceny tygodniowego wypoczynku w tym regionie oferowanego przez biura turystycznei porównajcie z cenami czarterów jachtów… Kiedy zatem jechać? Oczywiście zimą, i tu – w przeciwieństwie do W. Kanaryjskich, gdzie sezon trwa cały rok – radzimy nie czarterować jachtów od maja do października. To okres, kiedy Karaiby mogą być nawiedzane przez huragany. Sezon huraganowy oficjalnie dla całych Karaibów kończy się 31. listopada, choć te ostatnie głównie przechodzą już na północny-wschód od Kuby. Dlatego pierwsze rejsy startują tu 15. listopada, my raczej polecamy czarterować jachty od grudnia. W okresie Sylwestrowym (już od 19. grudnia do 5. stycznia ) ceny rosną tu niebotycznie, ale od początku stycznia jest tu sławna luka styczniowa u wielu armatorów (5-19. stycznia), kiedy ceny są dużo niższe. Od lutego do końca kwietnia jest tu pełnia sezonu żeglarskiego. Co to oznacza? Oznacza to stałe wiatry 15-25 węzłów (4-6B), wysokie temperatury powietrza (28. stopni) i wody. Raj na Ziemi. Planując rejs po Karaibach nie można zapominać o dolocie, który stanowi dla wielu główną barierę. Są 2 główne strategie zgrywania terminów rejsu z przelotami na Karaiby:

  • dużo wcześniejsza rezerwacja jachtu (7-12 miesięcy przed rejsem) i skorzystanie ze zniżek za wczesną rezerwację i dostępność jachtów, a w drugiej kolejności śledzenie promocji przelotów na Karaiby (można tam w obie strony przelecieć od 900 zł w cenach promocyjnych, większość bezpośrednich lotów jest z Paryża).
  • czekanie na ostatnią chwilę i śledzenie promocji lotniczych Last Minute i do nich dopasowywanie aktualnych ofert jachtów, które zostały (często w ofertach Last Minute dla jachtów są one przeceniane nawet do 40%).

Na Karaibach ze względu na duży rozkołys, spore odległości oraz stosunkowo wiele postojów na kotwicy – warto rozważyć czarter katamaranu – oferuje on większą powierzchnię, mniejszy rozkołys oraz większą prędkość żeglowania.
Jeśli jesteś zainteresowany czarterem jachtu na Karaibach, kliknij tutaj:
przycisk